Europeos.es : Inicio > Oferta de trabajo en Croacia > Profesores de universidades y de la enseñanza superior > Znanstveni/a Suradnik/ica

ZNANSTVENI/A SURADNIK/ICA. Croacia

Demanda de Profesores de universidades y de la enseñanza superior en Croacia

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Profesores de universidades y de la enseñanza superior › Profesores de universidades y de la enseñanza superior.

Traducción de la profesión: Professionals › Teaching professionals › University and higher education teachers › University and higher education teachers.

Descripción de la oferta de trabajo:

Na osnovi čl.40. Zakona o visokom obrazovanju i znanstvenoj djelatnosti (NN 119/22), Priloga 4. Programskoga ugovora (Urbroj: 810/23) i odluka Znanstvenoga vijeća sa sjednice održane dana 16. siječnja 2024. godine, ravnatelj dr. sc. Vida Vukoja raspisuje

N A T J E Č A J

za

1. izbor na znanstveno radno mjesto – znanstveni suradnik:

1. znanstveno područje: humanističke znanosti, polje: filologija; na neodređeno vrijeme s obvezom provođenja reizbora ili izbora na više radno mjesto, s punim radnim vremenom.

• 1 izvršitelj

uvjeti: doktorat iz područja lingvistike

prednosti: objavljeni znanstveni radovi iz područja glagoljaštva i morfologije;

poznavanje latinskoga i grčkoga jezika; poznavanje statističkih metoda u

lingvistici; poznavanje osnova programiranja i izrada računalnih baza

1. znanstveno područje: društvene znanosti, polje: informacijske i komunikacijske znanosti; na neodređeno vrijeme s obvezom provođenja reizbora ili izbora na više radno mjesto, s punim radnim vremenom

uvjeti: doktorat iz informacijskih i komunikacijskih znanosti

prednosti: radovi iz područja digitalne leksikografije, iskustvo u leksikografskim projektima, iskustvo u radu s glagoljicom, poznavanje programiranja / napredne digitalne kompetencije

Uvjeti: Osim općih uvjeta za zasnivanje radnoga odnosa pristupnici trebaju ispunjavati i posebne uvjete utvrđene Zakonom o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju, Pravilnikom o uvjetima za izbor u znanstvena zvanja (NN 28/17, 72/19, 21/21 i 111/22). Uz potpisanu prijavu na natječaj potrebno je priložiti:

• životopis s opisom dosadašnjeg rada

• presliku diplome o poslijediplomskom sveučilišnom studiju

• popis objavljenih znanstvenih radova i drugi dokazi vezani za ostvarivanje prednosti

• za radna mjesta pod 1. a) i b) potrebno je dostaviti radove navedene u Pravilniku o uvjetima za izbor u znanstvena zvanja u pdf formatu, a ukoliko pristupnik na natječaj ima odluku o izboru u znanstveno zvanje znanstvenoga suradnika, prilaže samo navedenu odluku.

Prijava na natječaj s dokazima o ispunjavanju kriterija podnosi se u roku od 30 dana od dana objave natječaja u Narodnim novinama, isključivo u elektroničkom obliku, u objedinjenom dokumentu u pdf formatu na e-adresu: infostin.hr s naznakom u predmetu elektroničke pošte: „za natječaj“ i uz navođenje radnog mjesta na koje se prijava odnosi.

Natječaj se objavljuje i na mrežnoj stranici Instituta, na službenom internetskom portalu za radna mjesta Europskoga istraživačkog prostora (EURAXESS) te na mrežnim stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje. Za prijavu na natječaj je mjerodavan rok koji se računa od dana objave u Narodnim novinama (24.01.2024.).

Na natječaj se, pod ravnopravnim uvjetima, imaju pravo javiti osobe obaju spolova.

Pristupnici koji mogu ostvariti pravo prednosti kod zapošljavanja prema čl.102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17, 98/19, 84/21,156/23) i čl.9.Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN 157/13, 152/14, 39/18, 32/20) imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima. Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.

Pristupnici koji mogu ostvariti pravo prednosti kod zapošljavanja u skladu s čl. 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, uz prijavu na javni natječaj dužni su priložiti osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta i sve potrebne dokaze dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja: https://branitelji.gov.hr/zapošljavanje-843/843.

Pristupnici koji se pozivaju na pravo prednosti prilikom zapošljavanja u skladu s čl.9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom, uz prijavu na natječaj dužni su, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaz o utvrđenom statusu osobe s invaliditetom.

Pristupnici koji se pozivaju na pravo prednosti prilikom zapošljavanja u skladu s čl.48.f. Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (NN 33/92, 57/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 13/03, 148/13, 98/19), uz prijavu na natječaj dužni su, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaz o utvrđenom statusu.

Strani državljani dužni su priložiti dokaz o znanju hrvatskoga jezika (razina C2) prema Zajedničkom referentnom okviru za jezike te rješenje o priznavanju inozemne visokoškolske kvalifikacije izdano od Agencije za znanost i visoko obrazovanje.

Prijavljeni pristupnici će o rezultatima natječaja biti obaviješteni u roku od 15 dana od dana donošenja odluke o izboru pisanim putem i na mrežnoj stranici Instituta.

Sukladno propisima kojima se uređuje zaštita osobnih podataka, pristupnici na natječaj potvrđuju da daju privolu Staroslavenskome institutu za prikupljanje i obradu osobnih podataka navedenih u prijavi i priloženoj dokumentaciji, u svrhu odabira kandidata te u svrhu objave obavijesti o rezultatima natječaja i profesionalnog životopisa na mrežnoj stranici Instituta.

País del trabajo: Croacia.

Número de puestos: 2.

Nivel educativo: Grado o nivel equivalente.

Empleador: STAROSLAVENSKI INSTITUT.

Instrucciones para solicitar:

Email: infostin.hr

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 30 de Enero de 2024, y con identificador de la vacante:2444737.

Ver las 58 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Profesores de universidades y de la enseñanza superior › Profesores de universidades y de la enseñanza superior ofertadas.