Europeos.es : Inicio > Oferta de trabajo en Croacia > Maestros de enseñanza primaria > Učitelj Informatike M/ž

Ofertas de Maestros de enseñanza primaria en Croacia

Učitelj Informatike M/ž

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros de enseñanza primaria.

Traducción de la profesión: Professionals › Teaching professionals › Primary school and early childhood teachers › Primary school teachers.

Descripción de la oferta de trabajo:

Na temelju čl. 105. stavka 6., čl. 106. i čl. 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“ br. 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 5/12., 16/12., 86/12., 126/12., 94/13., 152/14., 07/17., 68/18., 98/19., 64/20., 151/22. i 156/23.) i čl. 4. stavka 4. točke 3. Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi A.G. Matoša Novalja od 16. svibnja 2019. (KLASA:011-01/19-01/1 URBROJ: 2125/20-07-19-05 dostupan na mrežnoj stranici http://os-agmatosa-novalja.skole.hr/Dokumenti), Osnovna škola A.G. Matoša Novalja (dalje u tekstu: Škola) objavljuje

JAVNI NATJEČAJ

za prijem jednog izvršitelja u radni odnos u OŠ A.G. Matoša Novalja,

na radno mjesto

UČITELJ INFORMATIKE (m/ž),

na određeno nepuno radno vrijeme (28 sati tjedno) do povratka djelatnika na rad

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola u skladu s člankom 13. Zakona o ravnopravnosti spolova („Narodne novine“ br. 82/08. i 69/17.). Izrazi koji se koriste u ovom natječaju, a imaju rodno značenje, odnose se jednako na oba spola.

Osoba koja se želi javiti na natječaj mora uz opće uvjete za zasnivanje radnog odnosa ispunjavati i posebne uvjete:

  1. poznavanje hrvatskog jezika i latiničnog pisma u mjeri koja omogućava izvođenje odgojno-obrazovnog rada
  2. odgovarajuća vrsta i razina obrazovanja iz čl. 17. Pravilnika o odgovarajućoj vrsti obrazovanja učitelja i stručnih suradnika u osnovnoj školi („Narodne novine“ br. 6/19. i 75/20.)
  3. ne postojanje zapreka za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi sukladno čl. 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

U potpisanoj prijavi kandidat mora navesti na koji natječaj se prijavljuje te mora priložiti i:

  • životopis
  • dokaz o državljanstvu (za hrvatske državljane - čl. 28. i 29. Zakona o hrvatskom državljanstvu „Narodne novine“ 53/91., 70/91., 28/92., 113/93., 4/94., 130/11., 110/15., 102/19. i 138/21.) – izvornik ili preslika
  • dokaz o stručnoj spremi – preslika
  • uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak ili da je pod istragom za neko od kaznenih djela iz čl. 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi – izvornik ili ovjerena preslika ne starija od 6 mjeseci od dana objavljivanja ovog natječaja.

Pored hrvatskih državljana mogu se zaposliti i osobe navedene u čl. 30. Pravilnika o odgovarajućoj vrsti obrazovanja učitelja i stručnih suradnika u osnovnoj školi koji svoje državljanstvo dokazuju prema propisima države čiji su državljani, a isprave moraju biti prevedene na hrvatski jezik u izvorniku ili ovjerenoj preslici od strane ovlaštenog sudskog tumača te moraju imati rješenje o priznavanju inozemne stručne kvalifikacije u skladu s posebnim zakonom kojim se uređuje priznavanje inozemnih stručnih kvalifikacija za obavljanje reguliranih profesija u Republici Hrvatskoj.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu, dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i priložiti dokaz o pravu na koje se poziva.

Osobe koje se pozivaju na pravo prednosti sukladno čl. 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji („Narodne novine“ br. 121/17., 98/19., 84/21. i 156/23.), čl. 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata („Narodne novine“ broj 33/92., 77/92., 27/93., 58/93., 2/94., 76/94., 108/95., 108/96., 82/01., 103/03. i 148/13., 98/19.), čl. 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom („Narodne novine“ broj 157/13., 152/14., 39/18., 32/20.) te čl. 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata („Narodne novine“ broj 84/21.), dužne su u prijavi na javni natječaj pozvati se na to pravo i uz prijavu priložiti svu propisanu dokumentaciju prema posebnom zakonu, a imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Osobe koje ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s čl. 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, uz prijavu na natječaj dužne su priložiti i dokaze propisane čl. 103. stavkom 1. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji.

Poveznica na internetsku stranicu Ministarstva hrvatskih branitelja s popisom dokaza potrebnih za ostvarenje prava prednosti prema čl. 103. stavku 3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji je:

Osobe koje ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s čl. 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata, dužne su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i uz prijavu dostaviti i dokaze iz čl. 49. stavka 1. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata.

Poveznica na internetsku stranicu Ministarstva hrvatskih branitelja s popisom dokaza potrebnih za ostvarenje prava prednosti prema Zakonu o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata je:

Rok za podnošenje prijave je 8 (osam) dana od dana objave natječaja. Natječaj se objavljuje na mrežnim stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te na oglasnoj ploči i mrežnim stranicama Škole (http://os-agmatosa-novalja.skole.hr/). U slučaju da se natječaji ne objave istodobno, rok od 8 dana ističe protekom zadnjeg dana iz natječaja koji se posljednji objavi.

Vrednovanje kandidata provest će se prema čl. 9. Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi A.G. Matoša Novalja. O područjima provjere, te o vremenu i mjestu održavanja testiranja imenovani kandidati će biti obaviješteni u roku od tri radna dana od isteka roka za prijavu na natječaj, putem mrežne stranice Škole.

Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni pismenim putem u roku od 8 radnih dana od dana donošenja odluke o odabiru kandidata. Odabrani kandidat/-i će dostaviti izvornike dokumenta na uvid. Ostali kandidati u roku od 15 dana od obavijesti o rezultatima natječaja, imaju pravo uvida u natječajnu dokumentaciju te rezultate vrednovanja izabranog kandidata s kojim se sklapa ugovor o radu, u skladu s propisima koji reguliraju područje zaštite osobnih podataka.

Podnošenjem prijave na natječaj, kandidati daju izričitu suglasnost da se njihovi osobni podaci mogu prikupljati, koristiti i dalje obrađivati u skladu s Pravilnikom o zaštiti, nadzoru nad prikupljanjem, obradi i korištenju osobnih podataka u OŠ A.G. Matoša Novalja te važećim zakonskim i podzakonskim propisima kojima se uređuje zaštita osobnih podataka.

Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta iz natječaja šalju se na adresu:

Osnovna škola A.G. Matoša Novalja, Zeleni put 1, 53291 Novalja

KLASA:

112-01/23-01/13

URBROJ:

2125/20-13

Novalja, 07. veljače 2024.

RAVNATELJ

Aleksij Škunca

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Grado o nivel equivalente.

Empleador: OSNOVNA ŠKOLA A.G.MATOŠA NOVALJA.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: Zeleni put 1, 53291 Novalja

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 12 de Febrero de 2024, y con identificador de la vacante:2452752.

Ver las 167 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros de enseñanza primaria ofertadas.