Europeos.es : Inicio > Oferta de trabajo en Finlandia > supervisor de montaje de maquinaria/supervisora de montaje de maquinaria > Site Supervisor, Kone Oyj, Marine, Turku, Turku

Site Supervisor, Kone Oyj, Marine, Turku, Turku. Varsinais-Suomi

Ofertas de empleo de supervisor de montaje de maquinaria/supervisora de montaje de maquinaria en Varsinais-Suomi (Finlandia)

Clasificación del trabajo: Técnicos y profesionales de nivel medio › Profesionales de las ciencias y la ingeniería de nivel medio › Supervisores en ingeniería de minas, de industrias manufactureras y de la construcción › Supervisores de industrias manufactureras › supervisor de montaje industrial/supervisora de montaje industrial › supervisor de montaje de maquinaria/supervisora de montaje de maquinaria.

Traducción de la profesión: Asiantuntijat › Luonnontieteiden ja tekniikan asiantuntijat › Työnjohtajat kaivos-, teollisuus- ja rakennustoiminnassa › Teollisuuden työnjohtajat.

Descripción de la oferta de trabajo:

Haemme ammattitaitoista ja kokenutta tehtävään

Site Supervisor

KONE Marineen, Turkuun.

KONE Marine tarjoaa alan johtavia ekotehokkaita ja innovatiivisia hissi- ja liukuporrasratkaisuja meriteollisuuden tarpeisiin niin kunnossapitoon kuin kokonaisvaltaiseen modernisointiin liittyen.

Site Supervisor johtaa ja valvoo projekteja aina myynnistä ja asennuksesta projektin valmistumiseen sekä luovutukseen saakka. Vastaat asennustiimin johtamisesta ja työmaavalvonnasta varmistaen KONEen tarjoamien ratkaisujen turvallisen, laadukkaan ja oikea-aikaisen toimituksen huomioiden asetetun budjetin. Teet tiivistä yhteistyötä sekä asiakkaiden sekä muiden sidosryhmien kanssa koko projektin ajan. Tarvittaessa osallistut myös hissien käyttöönottoon ja lopputestaukseen.

Avainvastuut ja tehtävät:

Vastaat projekteissa toiminnan suunnittelusta, organisoinnista ja valvonnasta sisältäen aikatauluttamisen, riittävien resurssien varmistamisen ja työnjaon sekä oikeiden KONEen asennusmenetelmien käytön työn tavoitteiden saavuttamiseksi sovitussa aikataulussa

Vastaat työmaavalvonnasta ja varmistat työmaan turvallisuuden sekä tehokkuuden, seuraat materiaalien ja työkalujen toimittamista, ja huolehdit työmaan toimintavalmiudesta

Raportoit asennuksen edistymisestä ja varmistat raportoinnin lisäksi dokumentoinnin, ja vastaat myös projektiin liittyvästä sisäisestä sekä ulkoisesta viestinnästä

Huolehdit projektien kustannusten hallinnasta

Vastaat laitteiden lopputestauksesta, käyttöönotetuista laitteista ja niiden huollosta

Varmistat asiakastyytyväisyyden ja aktiivisen yhteydenpidon toteutumisen asiakkaisiin koko projektin aikana

Huolehdit projekteissa käytettyjen komponenttien laadusta ja turvallisuudesta

Johdat asennustiimiä sekä alihankkijoiden toimintaa

Tunnistat kehitystarpeita ja kehität ratkaisuja sekä asennustiimin että vastuualueellesi kuuluvien toimintojen osalta

Varmistat kestävän ympäristövastuullisen toiminnan toteutumisen projekteissa

Toivomme sinulta löytyvän:

Kokemusta hissi- ja liukuporrasteollisuudesta sekä aikaisempaa työkokemusta vastaavista alan työtehtävistä, kuten laivojen rakentamisesta

Soveltuva tekninen tutkinto

Kokemusta rakentamiseen ja asennuksiin liittyvästä urakkatyöskentelystä sekä projektityötuntemusta

Lakisääteiset hissipätevyys- sekä sähköpätevyystutkinnot

Osaamista asennushankkeisiin liittyvistä toiminta- ja työtavoista

Turvallisuuden ja määräysten hyvä tuntemus, kokemusta työmaavalvonnasta

Tietotekniikan ajantasaista perushallintaa ja kokemusta raportointityökaluista

Kustannusarvioiden ja budjettiseurannan osaamista

Hyvät yhteistyö-, viestintä-, ja johtamistaidot

Kyky hahmottaa kokonaisuuksia ja vahva ongelmanratkaisukykyä

Päämäärätietoinen, suunnitelmallinen ja systemaattinen sekä oma-aloitteinen työskentelytapa

Sujuvaa suomen ja englannin kielen taitoa, venäjän kielen taito katsotaan eduksi

Tarjoamme sinulle:

Vastuullisen ja haastavan työtehtävän sekä mahdollisuuden kehittää ammattiosaamistasi monipuolisessa toimintaympäristössä.

País del trabajo: Finlandia.

Región: Varsinais-Suomi.

Ver 408 ofertas de trabajo en "Varsinais-Suomi" (Finlandia).

Número de puestos: 1.

Empleador: Kone Oyj.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 01 de Abril de 2024, y con identificador de la vacante:205efbb1-c6c0-42d2-ae1f-f6cd59132685.

Ver las 10 ofertas de trabajo de Técnicos y profesionales de nivel medio › Profesionales de las ciencias y la ingeniería de nivel medio › Supervisores en ingeniería de minas, de industrias manufactureras y de la construcción › Supervisores de industrias manufactureras › supervisor de montaje industrial/supervisora de montaje industrial › supervisor de montaje de maquinaria/supervisora de montaje de maquinaria ofertadas.