Europeos.es : Inicio > Empleo en Finlandia > enfermero responsable de cuidados generales/enfermera responsable de cuidados generales > Sairaanhoitaja Ortopediaan Ja Traumatologiaan, Hus, Helsinki

Sairaanhoitaja ortopediaan ja traumatologiaan, HUS, Helsinki

Ofertas de empleo en Helsinki-Uusimaa (Finlandia) de enfermero responsable de cuidados generales/enfermera responsable de cuidados generales

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la salud › Profesionales de enfermería y partería › Profesionales de enfermería › enfermero responsable de cuidados generales/enfermera responsable de cuidados generales.

Traducción de la profesión: Erityisasiantuntijat › Terveydenhuollon erityisasiantuntijat › Hoitotyön erityisasiantuntijat › Ylihoitajat ja osastonhoitajat.

Descripción de la oferta de trabajo:

Kiinnostaako sinua kirurgisen potilaan hoito? Tule meille Siltasairaalaan töihin ortopedian, traumatologian ja käsikirurgian osastolle!

            Mielenkiintoisten ja palkitsevien erikoisalojen osastollemme haetaan sairaanhoitajaa vakituiseen tehtävään. Pääset yhdessä huippu osaajiemme kanssa toteuttamaan laadukasta ja potilaslähtöistä hoitoa upeissa toimintaamme varten suunnitelluissa uusissa tiloissa Siltasairaalassa Meilahden kampuksella. Vakituisten tehtävien lisäksi myös sijaisuudet sekä osa-aikainen työ ovat mahdollisia. Työ alkaa sopimuksen mukaan.

            Hoidamme osastolla S6 ortopedistraumatologisia ja käsikirurgisia päivystyspotilaita, myös replantaatiopotilaita. Vaativa lantio- ja alaraajakirurginen sekä käsikirurginen leikkauksen jälkeinen hoito on keskitetty osastollemme. Vuodeosastollamme on myös tarkkailupaikkoja. Työskentelemme osaamismoduuleissa ja teemme tiivistä moniammatillista yhteistyötä. Työ on kolmivuorotyötä.

            Osastollamme työskentelee opetushoitaja, joka toimii perehdytyksesi ja osaamisesi kehityksen tukena. Tarjoamme koulutusta ja yksilöllisen perehdytyksen huomioiden aikaisemman työkokemuksesi. Osastomme on ammatillisesti antoisa näköalapaikka kehittyä erikoisalojemme syväosaajaksi.

            Kirurgisen hoitotyön kokemus ja osaaminen ovat eduksi, mutta ensisijaisesti etsimme motivoituneita ja oma-aloitteisia tiimipelaajia. Arvostamme innostuneisuutta oppia sekä jakaa osaamistasi.

            Tarjoamme sinulle

                 - Hyvän perehdytyksen, joka suunnitellaan yksilöllisesti työntekijän tarpeen mukaan.

                 - Mahdollisuuden oppia uutta ja kehittyä ammatissasi. Käytössäsi on hyvät koulutusmahdollisuudet.

                 - Sinua tukevan esihenkilön, joka on helposti tavoitettavissa.

                 - Mahdollisuuden edulliseen työsuhdeasuntoon ja kuntosaliin, E-passin (300 EUR/vuosi sis. työmatka alennuksen, kulttuuri ja liikuntaedun) sekä tuetun työpaikkaruokailun.

            Palkka tehtäväkohtainen sairaanhoitajalla on 2801,42 euroa / kk + kokemuslisät ja vuorotyölisät. Uusissa työsuhteissa sovellamme neljän kuukauden koeaikaa.

            Hae meille hakuajan loppuun mennessä. HUSissa olet elämäntyössä!

            Tehtävän kelpoisuusehdot

            Laillistettu sairaanhoitaja

            Edellytämme asiakas- ja potilastiloissa työskentelevältä tartuntatautilain mukaista rokotussuojaa, ja terveydenhuollon toimintayksiköissä työskentelevältä terveydentilan selvitystä keuhkotuberkuloosista.

            Vastaamme mielellämme myös lisäkysymyksiisi.

            Yhteystiedot

            Osastonhoitaja Kerstin Steffansson-Öhman 050 466 0501

            Ylihoitaja Susanna Virrankoski 050 427 4450

            Rekrytoija Pia Packalén p. 040 194 2388

País del trabajo: Finlandia.

Región: Helsinki-Uusimaa.

Ver 1016 ofertas de trabajo en "Helsinki-Uusimaa" (Finlandia).

Número de puestos: 1.

Empleador: HUS.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 14 de Febrero de 2024, y con identificador de la vacante:0269fec1-56ce-40e4-912c-aab2bfa5b02c.

Ver las 404 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la salud › Profesionales de enfermería y partería › Profesionales de enfermería › enfermero responsable de cuidados generales/enfermera responsable de cuidados generales ofertadas.