Europeos.es : Inicio > Oferta de empleo en Finlandia > enfermero responsable de cuidados generales/enfermera responsable de cuidados generales > Sairaanhoitaja Kirurgian Osasto, Viikko-osasto, H, Hus, Hyvinkää

Sairaanhoitaja Kirurgian osasto, Viikko-osasto, H, HUS, Hyvinkää

Vacantes en Helsinki-Uusimaa (Finlandia) de enfermero responsable de cuidados generales/enfermera responsable de cuidados generales

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la salud › Profesionales de enfermería y partería › Profesionales de enfermería › enfermero responsable de cuidados generales/enfermera responsable de cuidados generales.

Traducción de la profesión: Erityisasiantuntijat › Terveydenhuollon erityisasiantuntijat › Hoitotyön erityisasiantuntijat › Ylihoitajat ja osastonhoitajat.

Descripción de la oferta de trabajo:

Kiinnostaako sinua kirurgisen potilaan hoito? Haluaisitko työskennellä arkisin kolmivuorotyössä kirurgisten potilaiden parissa viikko-osastolla?

            Avasimme syksyllä 2023 17-paikkaisen viikkoyksikön, jossa hoidetaan elektiivisiä ortopedisia, urologisia, gastro- ja plastiikkakirurgisia leikkauspotilaita sekä päivystyspotilaita maanantaista perjantaihin kolmivuorotyönä, yksikkö on suljettuna viikonloppuisin. Potilaiden hoitoajat ovat noin 1-3 vrk.

            Tarjoamme Sinulle monipuolisesti haastavat työtehtävät ja työn tueksi tarvitsemasi perehdytyksen ja nimetyn perehdyttäjän opetushoitajiemme johdolla sekä perehtymistä tukevan moniammatillisen tiimin. Meillä on monipuolinen koulutustarjonta ja pääset osallistumaan niihin ammattitaitosi ylläpitämiseksi. Käytettävissäsi ovat HUSin monipuoliset työsuhde-edut, kuten ePassi, maksuton pysäköinti ja kuntosali. Meillä toteutetaan toimintalähtöistä autonomista työvuorosuunnittelua työssä jaksamisen tukemiseksi.

            Olet etsimämme sairaanhoitaja, jos olet oma-aloitteinen, moniammatillisessa yhteistyössä viihtyvä ja kollegiaalisuutta arvostava sairaanhoitaja. Haluat sitoutua kirurgisen potilaan hoidon edistämiseen sekä kirurgisen hoitotyön osaamisesi vahvistamiseen. Arvostamme avointa vuorovaikutusta ja joustavuutta tulevaisuuden tuomissa muutoksissa. Omaat hyvät yhteistyötaidot sekä tietotekniset valmiudet.

            Voit aloittaa uudessa tehtävässäsi 19.2.2024 tai sopimuksen mukaan. Uusissa työsuhteissa noudatamme koeaikaa. Työ on kolmivuorotyötä. Tehtäväkohtainen palkka on 2801,42 EUR/kk + vuorotyö- ja mahdolliset kokemuslisät.

            Lähetä meille hakemuksesi hakuajan loppuun 12.2.24 mennessä. Laitathan hakemuksesi tulemaan pian, sillä aloitamme haastattelut jo hakuajan aikana.

            Tule osaksi reipasta ja ammattitaitoista porukkaamme. HUSissa olet elämäntyössä!

            Tehtävän kelpoisuusehdot

            Laillistettu sairaanhoitaja.

            Edellytämme asiakas- ja potilastiloissa työskentelevältä tartuntatautilain mukaista rokotussuojaa, ja terveydenhuollon toimintayksiköissä työskentelevältä terveydentilan selvitystä keuhkotuberkuloosista.

            Yhteystiedot

            Ota yhteyttä, kerromme mielellämme lisää,

            Työtehtävästä osastonhoitaja Tiina Kuronen tiina.kuronenhus.fi   p. 040 154 9667

            Vs. ylihoitaja Nina Pietilä nina.pietilahus.fi p. 040 184 6087

            Rekrytointiprosessista Taina Tarus taina.tarushus.fi p. 040 484 3841

            Sama ilmoituksen kuvaus sisäisille ja ulkoisille ehdokkaille

País del trabajo: Finlandia.

Región: Helsinki-Uusimaa.

Ver 1016 ofertas de trabajo en "Helsinki-Uusimaa" (Finlandia).

Número de puestos: 1.

Empleador: HUS.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 29 de Enero de 2024, y con identificador de la vacante:8e417912-c767-40a9-af11-ab7d8d93d40b.

Ver las 404 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la salud › Profesionales de enfermería y partería › Profesionales de enfermería › enfermero responsable de cuidados generales/enfermera responsable de cuidados generales ofertadas.