Europeos.es : Inicio > Trabajo en Croacia > Profesores de formación profesional > Pomoćnik U Nastavi Za Učenika S Teškoćama U Razvoju M/ž

Vacantes de Profesores de formación profesional en Croacia

Pomoćnik U Nastavi Za Učenika S Teškoćama U Razvoju M/ž

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Profesores de formación profesional › Profesores de formación profesional.

Traducción de la profesión: Professionals › Teaching professionals › Vocational education teachers › Vocational education teachers.

Descripción de la oferta de trabajo:

Osnovna škola dr. Jure Turića na temelju članka 99. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN broj: 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 16/12, 86/12, 94/1, 152/14, 7/17, 68/18, 98/19, 64/20, 151/2,156/23 ) i članka 8. Pravilnika o pomoćnicima u nastavi i stručnim komunikacijskim posrednicima (NN 102/18, 59/19 i 22/20) objavljuje

NATJEČAJ

za prijavu kandidata (m/ž) za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za učenika s teškoćama u razvoju u Osnovnoj školi dr. Jure Turića

I.

Natječaj se raspisuje za izbor pomoćnika u nastavi za učenika s teškoćama u razvoju na određeno vrijeme, temeljem Projektnog prijedloga Grada Gospića „Korak prema jednakosti IV“, u sklopu poziva na dostavu projektnih prijedloga „Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama – faza VI “referentni broj: SF.2.4.06.01.

II.

Broj traženih kandidata:

  • pomoćnik u nastavi za učenika s teškoćama u razvoju, na određeno nepuno radno vrijeme za 29 sati tjedno (29/40), 1 izvršitelj (m/ž)

III.

Na natječaj mogu se javiti kandidat koji ispunjavaju sljedeće uvjete:

-završeno najmanje četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje,

-osposobljavanje za pomoćnika u nastavi i stečena djelomična kvalifikacija

-uvjerenje nadležnog suda da podnositelj prijave nije pod istragom i da se protiv podnositelja prijave ne vodi kazneni postupak za neko od kaznenih djela iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (ne starije od dana raspisivanja natječaja)

IV.

Izrazi koji se u ovom natječaju koriste za osobe u muškom rodu su neutralni i odnose se na muške i na ženske osobe.

V.

Uz prijavu na natječaj, kandidati su dužni priložiti sljedeću dokumentaciju:

  • životopis,
  • dokaz o državljanstvu
  • uvjerenje o nekažnjavanju (u izvorniku, ne starije od dana raspisivanja natječaja),
  • dokaza o vrsti i razini obrazovanja
  • dokaza o završenoj edukaciji za pomoćnika u nastavi
  • elektronički zapis ili potvrdu o podacima evidentiranim u bazi podataka Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje iz područja radnih odnosa,
  • kandidati koji nemaju završenu edukaciju za pomoćnika u nastavi, nakon odabira su dužni pohađati program uvođenja u rad s učenicima s poteškoćama koji će biti organiziran u organizaciji Grada Gospića kako bi stekli odgovarajuću edukaciju

VI.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine broj 121/17, 98/19,84/21, 156/23), članku 48. stavku 1.-3. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (Narodne novine broj 84/21), članku 48. f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine broj 33/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13 i 98/19), članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine broj 157/13, 152/14, 39/18 i 32/20) dužna je u prijavi na javni natječaj pozvati se na to pravo i uz prijavu priložiti svu propisanu dokumentaciju prema posebnom zakonu, a ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji uz prijavu na natječaj dužna je priložiti sve dokaze o ispunjavanju uvjeta iz natječaja i ovisno o kategoriji u koju ulazi sve potrebne dokaze (članak 103.st.1.Zakona) dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata uz prijavu na natječaj dužna je priložiti sve dokaze o ispunjavanju uvjeta iz natječaja te priložiti dokaze o ispunjavanju uvjeta za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju (članak 49.st.1.Zakona) dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Poziva se kandidat koji ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju odredbe članka 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN 157/13, 152/14, 39/18, 32/20) da uz prijavu na natječaj dostavi dokaz o utvrđenom statusu osobe s invaliditetom, odgovarajuću javnu ispravu o invaliditetu na temelju koje se osoba može upisati u očevidnik zaposlenih osoba s invaliditetom, te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji je način prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca (rješenje, ugovor, sporazum i sl.):

Kandidat koji je stekao inozemnu obrazovnu kvalifikaciju u inozemstvu dužan je u prijavi na natječaj priložiti i rješenje Agencije za znanost i visoko obrazovanje o stručnom priznavanju inozemne visokoškolske kvalifikacije u skladu sa Zakonom o priznavanju inozemnih obrazovnih kvalifikacija (NN 158/03, 198/03,138/06 i 45/11) te u skladu Zakona o reguliranim profesijama i priznavanju inozemnih stručnih kvalifikacija (Narodne novine, broj 82/2015., 70/2019. i 47/2020), rješenje Ministarstva znanosti i obrazovanja o priznavanju inozemne stručne kvalifikacije radi pristupa reguliranoj profesiji.

VII.

U skladu s uredbom Europske unije 2016/679 Europskog parlamenta i Vijeća od 17. travnja 2016. godine te Zakonom o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (NN 42/18) prijavom na natječaj osoba daje privolu za prikupljanje i obradu podataka iz natječajne dokumentacije, a sve u svrhu provedbe natječaja.

VIII.

O rezultatima izbora kandidati će biti obaviješteni pisanim putem u zakonski utvrđenom roku.

Pisane prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta iz natječaja podnose se na adresu:

Osnovna škola dr. Jure Turića, Miroslava Kraljevića 15, 53000 Gospić, s naznakom „Natječaj za prijem pomoćnika u nastavi učenicima s teškoćama u razvoju“ u roku 8 dana od dana objave.

Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati. Natjecati se mogu oba spola.

Natječaj je objavljen 29. veljače 2024.g. na mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Osnovne škole dr. Jure Turića te na oglasnoj ploči i mrežnoj stranici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Educación postsecundaria no terciaria.

Empleador: OSNOVNA ŠKOLA DR. JURE TURIĆA.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: Miroslava Kraljevića 15, 53000 Gospić

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 02 de Marzo de 2024, y con identificador de la vacante:2464831.

Ver las 40 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Profesores de formación profesional › Profesores de formación profesional ofertadas.