Europeos.es : Inicio > Oferta de empleo en España > Perfiles Sanitarios: Doctors, Nurses & Healthcare Assistans (irlanda)

en Español in English auf Deutsch en Français ...

Perfiles sanitarios: Doctors, Nurses & Healthcare assistans (Irlanda)

Oferta de empleo en España

Descripción de la oferta de trabajo:

Descripción: 24hr Care Services España is a recruitment and placement company providing service to the healthcare sector in Ireland. We find and place the highest-quality staff in hospitals, clinics, and residential services for people with disabilities and children in care. We are currently looking to recruit Doctors, Nursing Staff, Care Assistants and Social Care Workers for short- or long-term contracts in the greater Dublin area. Doctor/General Practitioner - Nº puestos: 15 Requisitos: Experiencia: Experienced (Non-Managerial). Formación: Medical degree from recognised University. Permisos/Certificados: Registered with the GMC/ IMC or equivalent. Idiomas: Fluent English speaker (or IELTS >7 or equivalent) Observaciones: MRCGP qualification but open to doctors without this. Nurse responsible for general care - Nº puestos: 50 Requisitos: Experiencia: Experience working as a nurse in a hospital/clinic. Formación: Nursing degree from recognised University Idiomas: A certified IELTS /OET level of English. Observaciones: Registered with the NMBI (Nursing and Midwifery Board of Ireland). Healthcare Assistants - Nº puestos: 50 Requisiros: Experiencia: Experienced (Non-Managerial). Formación: Minimum Fetac Level 5 or equivalent in QQI accredited certification in Healthcare Idiomas: An appropriate level of English - Minimum B2 level required. Permisos/Certificados: Garda Vetting. Observaciones: Successful candidates choose when they are available to work, and we will  endeavour to offer shifts to suit preferred times and locations. Modo de solicitud: Enviar el CV en inglés dirigido a: amy24hrcareservices.es con copia a EURES pcpmixto.euressepe.es Especificar en el asunto el puesto solicitado: Asunto: Healthcare Assistant-24hrs care Asunto: Doctor/GP-24hrs care Asunto: Nurse -24hrs care Las entrevistas se realizarán a través de videoll.

Para acceder al detalle de la oferta haga click aquí

País del trabajo: España.

Número de puestos: 1.

Instrucciones para solicitar:

Please click this link for more info

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 03 de Abril de 2024, y con identificador de la vacante:6905483.