Europeos.es : Inicio > Oferta de trabajo en Croacia > Maestros preescolares > Odgojitelj/odgojiteljica

ODGOJITELJ/ODGOJITELJICA. Croacia

Vacante de Maestros preescolares en Croacia

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros preescolares.

Traducción de la profesión: Professionals › Teaching professionals › Primary school and early childhood teachers › Early childhood educators.

Descripción de la oferta de trabajo:

Temeljem Odluke o objavi natječaja Upravnog vijeća Dječjeg vrtića Zeko (KLASA:007-04/24-01/19, URBROJ:2189-41/5-24-1, od dana 26.2.2024. godine), suglasnosti zamjenika gradonačelnika koji obnaša dužnost gradonačelnika grada Slatine (KLASA:112-02/24-01/2, URBROJ:2189-2-03-02/03-24-2, od dana 29.2.2024. godine), a u skladu s člankom 24. i 26. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (NN, br.10/97, 107/07, 94/13, 98/19, 57/22, 101/23) te člankom 5. Kolektivnog ugovora za djelatnike u Dječjem vrtiću Zeko Slatina, raspisuje se:

NATJEČAJ

za zapošljavanje na radno mjesto odgojitelj – 1 izvršitelj/ica, određeno vrijeme do povratka djelatnice na rad imenovane ravnateljicom Dječjeg vrtića Zeko

Poslove odgojitelja može obavljati osoba koja je završila studij odgovarajuće vrste za rad na radnom mjestu odgojitelja:

- preddiplomski sveučilišni studij,

- preddiplomski stručni studij,

- studij kojim je stečena viša stručna sprema u skladu s ranijim propisima,

- diplomski sveučilišni studij,

- specijalistički diplomski stručni studij

Ako se na natječaj ne javi osoba koja ispunjava navedene uvjete za rad na radnom mjestu odgojitelja, poslove odgojitelja može obavljati osoba koja je završila učiteljski studij: specijalistički diplomski stručni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski studij ili četverogodišnji diplomski stručni studij primarnog obrazovanja, uz uvjet da u roku od dvije godine od dana zasnivanja radnoga odnosa stekne kvalifikaciju odgojitelja temeljem priznavanja stečenih ishoda učenja na studiju za učitelje i razlike programa za prekvalifikaciju ili dokvalifikaciju učitelja u svrhu stjecanja kvalifikacije odgojitelja.

Uz vlastoručno potpisanu zamolbu potrebno je priložiti:

- životopis (vlastoručno potpisan),

- preslika diplome,

- preslik osobne iskaznice,

- rodni list,

- potvrdu o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje

- dokaz da kandidat nije bio zaposlen u sustavu predškolskog odgoja i obrazovanja na radnom mjestu odgojitelja (KANDIDATI KOJI NE ISPUNJAVAJU UVJETE ZA RAD NA RADNOM MJESTU ODGOJITELJA)

- uvjerenje nadležnog suda (ne stariji od dana objave natječaja) da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak (sukladno članku 25. st. 2. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju),

- uvjerenje nadležnog suda (ne stariji od dana objave natječaja) da se protiv kandidata ne vodi prekršajni postupak (sukladno članku 25. st. 4. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju),

- potvrdu Hrvatskog zavoda za socijalni rad (prema mjestu stanovanja) da kandidatu nisu izrečene zaštitne mjere iz članka 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju, ne stariju od dana objave natječaja.

Prijavu na natječaj s potrebnom dokumentacijom potrebno je dostaviti u zatvorenoj koverti preporučeno poštom na adresu: Dječji vrtić Zeko, Trg ZNG 1, 33520 Slatina, s naznakom „za natječaj radno mjesto – odgojitelj- određeno vrijeme (zamjena)”, u roku od 8 (osam) dana od dana objave natječaja.

Prijavom na natječaj svaki kandidat daje privolu za obradu osobnih podataka u svrhu provođenja postupka izbora kandidata za navedeno radno mjesto, a u skladu s odredbama Opće uredbe o zaštiti podataka (EU) 2016/679.

Sukladno članku 13. Zakona o ravnopravnosti spolova (NN, br. 82/08, 69/17) na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.

Osim općih uvjeta za zasnivanje radnog odnosa, kandidati moraju ispunjavati posebne uvjete prema članku 24. i 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju te članka 2. Pravilnika o vrsti stručne spreme stručnih djelatnika, te vrsti i stupnju stručne spreme ostalih djelatnika u dječjem vrtiću (NN, br. 133/97.).

Kandidati koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju dužni su u prijavi pozvati se na to pravo i imaju prednost u odnosu na sve ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

- sukladno članku 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN, 121/17, 98/19, 84/21), uz prijavu na natječaj kandidat je dužan priložiti osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta i sve potrebne dokaze dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843

Informacije o dokazima koji su potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju nalaze se na poveznici:

- sukladno člancima 47.-50. Zakona o civilnim stradalnicima iz domovinskog rata (NN, 84/21) uz prijavu na natječaj kandidat je dužan priložiti osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta i sve potrebne dokaze dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

- sukladno čl. 48 f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (NN, 33/92, 77,92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13 i 98/19), uz prijavu na natječaj kandidat je dužan priložiti osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta rješenje, odnosno potvrdu iz koje je vidljivo spomenuto pravo te dokaz o tome na koji način je prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca,

- sukladno članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN, 157/13, 152/14, 39/18, 32/20) uz prijavu na natječaj kandidat je dužan osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti dokaz o utvrđenom statusu osobe s invaliditetom te dokaz o tome na koji način je prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca.

Poziv na intervju s kandidatima biti će objavljen na web stranici: www.vrtic-zeko.hr.

Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.

Ako kandidat ne pristupi intervju, smatra se da je povukao prijavu na natječaj.

Do donošenja Odluke o odabiru kandidata, natječaj ili dijelovi natječaja mogu biti ispravljeni ili poništeni.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku od petnaest dana od dana donošenja Odluke o odabiru objavom na web stranici vrtića.

Natječaj je objavljen na mrežnim stranicama i oglasnim pločama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i Dječjeg vrtića Zeko.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Educación terciaria de ciclo corto.

Empleador: DJEČJI VRTIĆ ZEKO.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: TRG ZNG 1, 33520 SLATINA

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 16 de Marzo de 2024, y con identificador de la vacante:2472757.

Ver las 125 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros preescolares ofertadas.