Europeos.es : Inicio > Oferta de empleo en Croacia > Maestros preescolares > Odgojitelj/ica

ODGOJITELJ/ICA. Croacia

Trabajos en Croacia de Maestros preescolares

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros preescolares.

Traducción de la profesión: Professionals › Teaching professionals › Primary school and early childhood teachers › Early childhood educators.

Descripción de la oferta de trabajo:

DJEČJI VRTIĆ ŠIBENSKA MASLINA

Ulica branitelja Domovinskog rata 2G, 22 000 Šibenik, tel: 022 332 324;

fax: 022 332 530; e-mail: djecji.vrticdv-simaslina.com

KLASA: 601-01/24-01/07

URBROJ: 2182-1-42-06-24

Šibenik, 5. veljače 2024.

Na temelju članka 26. točka 2. i 3. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (NN 10/97, 107/07, 94/13, 98/19, 57/22. i 101/23.) i odluke Upravnog vijeća Dječjeg vrtića Šibenska maslina raspisuje se:

NATJEČAJ

za izbor

ODGOJITELJA, VŠS, VSS (M/Ž)

- 1 izvršitelj na neodređeno vrijeme, puno radno vrijeme

UVJETI:

-prema odredbama Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (NN 10/97, 107/07, 94/13. 98/19, 57/22, 101/23.), članak 24.i prema Pravilniku o vrsti stručne spreme stručnih djelatnika te vrsti i stupnju stručne spreme ostalih djelatnika u dječjem vrtiću (NN 133/97.) i Pravilnika o unutarnjem ustrojstvu i načinu rada DV Šibenska maslina.Poslove odgojitelja djece može obavljati osoba koja je završila studij odgovarajuće vrste za rad na radnome mjestu odgojitelja, a koji može biti:

a) preddiplomski sveučilišni studij,

b) preddiplomski stručni studij,

c) studij kojim je stečena viša stručna sprema u skladu s ranijim propisima,

d) diplomski sveučilišni studij,

e) specijalistički diplomski stručni studij.

Probni rad za radna mjesta na neodređeno vrijeme je 90 dana.

Probni rad za radna mjesta na određeno vrijeme je 60 dana.

ROK NATJEČAJA:

  • 8 dana od objave natječaja
  • obavijest sudionicima natječaja u roku od 8 dana od izvršenja izbora

Prijave s dokumentacijom:

  • pisana prijava vlastoručno potpisana
  • životopis
  • dokaz o stečenoj stručnoj spremi (preslika)
  • uvjerenje o položenom stručnom ispitu (preslika), ukoliko ga kandidat posjeduje
  • dokaz o stečenom radnom stažu – elektronički zapis sa HZMO-a (ne starije od mjesec dana)
  • rodni list (preslika)
  • dokaz o državljanstvu (preslika)
  • uvjerenje o nekažnjavanju, sukladno članku 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (NN 10/97, 107/07 i 94/13, 98/19, 57/22, 101/23. )
  • uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak

    (čl. 25. st. 2), ne starije od dana objave natječaja

    b) uvjerenje nadležnog prekršajnog suda da se protiv kandidata ne vodi prekršajni postupak, (čl. 25.st. 4 ), ne starije od dana objave natječaja

    - izjava kandidata o nepostojanju zapreka iz čl. 25. Zakona za prijem u radni odnos (vlastoručno potpisana)

slati na adresu: DJEČJI VRTIĆ ŠIBENSKA MASLINA, Ulica branitelja Domovinskog rata 2G, Šibenik.

Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta dostaviti neposredno ili poštom u roku osam (8) dana od dana objave natječaja na mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, te na mrežnim stranicama Dječjeg vrtića Šibenska maslina: dv-simaslina.com.

Kandidati koji će se u prijavi pozivati na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima, dužni su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i priložiti dokaz o ostvarivanju prava prednosti prema posebnom zakonu i imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Da bi ostvarili pravo prednosti pri zapošljavanju, kandidati koji ispunjavaju uvjete za ostvarivanje tog prava, dužni su uz prijavu na natječaj priložiti svu propisanu dokumentaciju prema posebnom zakonu .

Kandidat koji može ostvariti pravo prednosti sukladno članku 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine, broj 121/17,

98/19, 84/21), članku 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine, broj 33/92, 57/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13,

98/19), članku 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (Narodne novine, broj 84/21) te članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine, broj 157/13, 152/14, 39/18, 32/20), dužan se u prijavi na natječaj pozvati na to pravo te ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Da bi kandidat ostvario pravo prednosti pri zapošljavanju, osoba iz članka 102. stavaka 1. – 3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine, broj 121/17, 98/19, 84/21) koji u trenutku podnošenja prijave ispunjava uvjete za ostvarivanje toga prava dužni su uz prijavu na natječaj priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta iz natječaja te ovisno o kategoriji koja se poziva na prednost pri zapošljavanju

priložiti sve potrebne dokaze dostupne na poveznici ministarstva hrvatskih branitelja https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843 https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages//dokumenti/Nikola//popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju-%20ZOHBDR%202021.pdf

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine, broj 33/92, 57/92, 77/92, 27/93,

58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13, 98/19), uz prijavu na natječaj dužan je, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje, odnosno potvrdu iz koje je vidljivo spomenuto pravo, te dokaz o tome na koji način je prestao radni odnos.

Da bi kandidat ostvario pravo prednosti pri zapošljavanju, osoba iz članka 48. stavaka 1. – 2. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (Narodne novine, broj 84/21) koji u trenutku podnošenja prijave ispunjava uvjete za ostvarivanje toga prava dužni su uz prijavu na natječaj priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta iz natječaja te ovisno o kategoriji koja se poziva na prednost pri zapošljavanju priložiti sve potrebne dokaze dostupne na poveznici ministarstva hrvatskih branitelja https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine, broj 157/13, 152/14, 39/18, 32/20), uz prijavu na natječaj dužan je, pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaz o utvrđenom statusu osobe s invaliditetom. Dokaz o invaliditetu smatraju se javne isprave na temelju kojih se osoba može upisati u očevidnik zaposlenih osoba s invaliditetom iz članka 13. navedenog Zakona.

Za kandidate koji ispunjavaju formalne uvjete natječaja Dječji vrtić Šibenska maslina zadržava pravo provođenja provjere znanja i vještina intervjuom.

O održavanju intervjua kandidati će biti pravodobno obaviješteni. Ako kandidat ne pristupi intervjuu smatra se da je povukao svoju prijavu.

Isprave se prilažu u neovjerenom presliku, a prije izbora kandidata predočit će se izvornik.

Nepotpune i/ili nepravovremene prijave neće se razmatrati.

Prilikom zapošljavanja oba spola su u ravnopravnom položaju.

O rezultatima izbora kandidati će biti obaviješteni u zakonskom roku.

Napomena: Ovaj natječaj je objavljen na oglasnoj ploči i mrežnim stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje kao i oglasnoj ploči i mrežnoj stranici Dječjeg vrtića Šibenska maslina, dana 5. veljače 2024. godine.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Educación terciaria de ciclo corto.

Experiencia: 1 años.

Empleador: DJEČJI VRTIĆ ŠIBENSKA MASLINA.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: Ulica Branitelja Domovinskog rata 2G, Šibenik

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 08 de Febrero de 2024, y con identificador de la vacante:2449365.

Ver las 125 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros preescolares ofertadas.