Europeos.es : Inicio > Oferta de empleo en Croacia > Maestros preescolares > Odgojitelj/ica Predškolske Djece

Ofertas de trabajo en Croacia de Maestros preescolares

Odgojitelj/ica Predškolske Djece

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros preescolares.

Traducción de la profesión: Professionals › Teaching professionals › Primary school and early childhood teachers › Early childhood educators.

Descripción de la oferta de trabajo:

Na temelju članka 26. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju ( „Narodne novine“ broj, 10/97, 107/07, 94/13, 98/19, 57/22, 101/23 ) i članka 50. Statuta Dječjeg vrtića Sisak Stari, Upravno vijeće raspisuje

NATJEČAJ

za obavljanje poslova

I.

Odgojitelj/ica predškolske djece (m/ž), 4 izvršitelja/ice za rad u produljenom radnom vremenu vrtića na određeno puno radno vrijeme do kraja pedagoške godine

II.

UVJETI:

Prema odredbama članska 24. i 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju („Narodne novine“ broj,10/97, 107/07, 94/13, 98/19, 57/22, 101/23) i Pravilnika o vrsti stručne spreme stručnih djelatnika te vrsti i stupnju stručne spreme ostalih djelatnika u Dječjem vrtiću („Narodne novine“ broj: 133/97.)

  1. stručni dodiplomski studij predškolskog odgoja, preddiplomski ili diplomski sveučilišni studij ranog i predškolskog odgoja
  2. dokaz da kod osobe ne postoje zapreke za zasnivanje radnog odnosa u dječjem vrtiću sukladno članku 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju („Narodne novine“ broj, 10/97, 107/07, 94/13, 98/19, 57/22, 101/23).

Prije zasnivanja radnog odnosa poslodavac će potencijalnog kandidata uputiti na utvrđivanje zdravstvene sposobnosti za obavljanje poslova radnog mjesta odgojitelja sukladno članku 64. Zakona o zaštiti na radu („Narodne novine“ broj: 71/14, 118/14, 154/14, 94/18, 96/18) i Procjeni rizika Dječjeg vrtića Sisak Stari.

Probni rad utvrdit će se sukladno stručnoj spremi.

S osobom koja ne ispunjava propisane uvjete za odgojitelja a prema obrazovnom profilu pripada srodnim studijima iz točke 1. Uvjeta ili je student navedenih ili srodnih studija, može se sklopiti ugovor o radu na određeno vrijeme, ne dulje od pet mjeseci unutar kojih se natječaj ponavlja za popunu radnog mjesta s osobom koja ispunjava propisane uvjete, a sukladno članku 26., stavak 5. i 6. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju („Narodne novine“ broj, 10/97, 107/07, 94/13, 98/19, 57/22, 101/23).

III.

Uz prijavu je potrebno dostaviti sljedeće dokaze u preslici:

  1. životopis
  2. dokaz o potrebnoj/traženoj razini obrazovanja
  3. dokaz o državljanstvu
  4. dokaz o radnom stažu (potvrda o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje) - ne starije od dana objave natječaja
  5. dokaz o nepostojanju zapreka za zasnivanje radnog odnosa iz članka 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju („Narodne novine“ broj: 10/97, 107/07, 94/13, 98/19, 57/22, 101/23)

a)potvrda nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak (čl.25.st.2.)

b) potvrda nadležnog Prekršajnog suda da se protiv kandidata ne vodi prekršajni postupak (čl.25.st.4.)- ne starije od dana objave natječaja

  1. vlastoručno napisanu i potpisanu izjavu kandidata da za prijam u službu ne postoje zapreke iz članka 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju („Narodne novine“ broj: 10/97, 107/07, 94/13, 98/19, 57/22, 101/23)

Da bi ostvario pravo prednosti pri zapošljavanju temeljem Zakona o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji („Narodne novine“ broj: 121/17, 98/19, 84/21, 156/23) kandidat koji u trenutku prijave ispunjava uvjete za ostvarivanje toga prava dužan je u prijavi pozvati se na to pravo na način da uz prijavu na natječaj priloži sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta iz natječaja, te da priloži sljedeće dokaze o ispunjavanju uvjeta za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju:

»a) rješenje ili potvrdu o priznatom statusu hrvatskog ratnog vojnog invalida iz Domovinskog rata odnosno potvrdu o priznatom statusu hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata ili dragovoljca iz Domovinskog rata (osobe iz članka 101. stavka 1. točaka c) i e) do l) i članka 102. stavka 1. točaka c) i e) do l) Zakona te djeca hrvatskog branitelja bez oba roditelja ili bez roditeljske skrbi iz članka 101. stavka 1. točke a) i članka 102. stavka 1. točke a)

b) dokaz o nezaposlenosti – potvrdu odnosno ispis elektroničkog zapisa Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje ili potvrdu odnosno ispis elektroničkog zapisa Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, ne stariji od mjesec dana (u slučaju iz članka 101. stavka 1. i članka 102. stavka 1.

c) presliku pravomoćnog rješenja, odluke ili drugog pravnog akta o prestanku prethodnog zaposlenja, osim ako se radi o prvom zapošljavanju (u slučaju iz članka 101. stavka 1. i članka 102. stavka 1.

d) dokaz o oduzetoj roditeljskoj skrbi kada se prijavljuje dijete smrtno stradalog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, nestalog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata ili hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, bez roditeljske skrbi

e) potvrdu poslodavca ili potvrdu odnosno ispis elektroničkog zapisa Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, ne stariji od mjesec dana, iz kojeg je vidljivo da je osoba iz članka 101. stavka 1. i članka 102. stavka 1. ovoga Zakona zaposlena na poslovima za koje je uvjet niži stupanj obrazovanja od onog koji ima (u slučaju iz članka 101. stavka 2. i članka 102. stavka 2.

f) presliku pravomoćnog rješenja o priznatom pravu na novčanu naknadu iz članka 107. ovoga Zakona ili prava na zajamčenu minimalnu naknadu (osobe iz članka 101. stavka 1. točaka g) do l) i članka 102. stavka 1. točaka g) do l)

g) potvrdu o broju dana sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske (kada se prijavljuju osobe iz članka 101. stavka 1. točaka e), f), i) i l) i članka 102. stavka 1. točaka e), f), i) i l)

h) rodni list (osobe iz članka 101. stavka 1. točaka a), b), g), h), i), j), k) i l) i članka 102. stavka 1. točaka a), b), g), h), i), j), k) i l)

i) rješenje ili potvrdu o priznatom statusu člana obitelji smrtno stradalog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata (osobe iz članka 101. stavka 1. točaka a), b) i d) i članka 102. stavka 1. točaka a), b) i d)

j) smrtni list (u slučaju iz članka 101. stavka 1. točaka a), g) do i) i članka 102. stavka 1. točaka a), g) do i) .

Poveznica na internetsku stranicu na kojoj su navedeni dokazi potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji („Narodne novine“ broj: 121/17, 98/19, 84/21, 156/23):

IV.

Nepotpune i nepravodobno pristigle prijave neće se razmatrati, kao niti prijave pristigle elektronskim putem. Potpunom prijavom smatra se ona koja sadrži sve podatke i priloge navedene u natječaju i dostavljene u natječajnom roku, te koja je vlastoručno potpisana.

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom („Narodne novine“ broj: 157/13, 152/14, 39/18, 32/20) dužni su da bi ostvarili pravo prednosti pri zapošljavanju pod jednakim uvjetima pozvati se na navedeno pravo i dostaviti sve dokaze propisane člankom 9.

Kandidat/kinja koji/a nije podnio /la pravodobnu ili potpunu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz javnog natječaja, ne smatra se kandidatom/kinjom u postupku predmetnog natječaja.

VI.

Natječaj je objavljen na oglasnoj ploči i mrežnim stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, te oglasnoj ploči i mrežnoj stranici Dječjeg vrtića Sisak Stari dana 5. travnja 2024. i traje do 15. travnja 2024. godine.

Prijave s naznakom „Za natječaj-odgojitelji“ dostaviti putem pošte na adresu Dječji vrtić Sisak Stari, Lonjska 19, Sisak ili osobno na adresu u vremenu od 9 do 14 sati.

O ishodu natječaja kandidati /kandidatkinje će biti obaviješteni u zakonskom roku putem web stranice ili na drugi odgovarajući način.

País del trabajo: Croacia.

Número de puestos: 4.

Nivel educativo: Educación postsecundaria no terciaria.

Empleador: DJEČJI VRTIĆ SISAK STARI.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: Lonjska 19 44 000 Sisak

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 11 de Abril de 2024, y con identificador de la vacante:2484794.

Ver las 129 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros preescolares ofertadas.