Europeos.es : Inicio > Trabajo en Croacia > Bibliotecarios, documentalistas > Knjižničar/knjižničarka Na Dječjem Odjelu Na Određeno Vrijeme, Zamjena Za Porodiljni

KNJIŽNIČAR/KNJIŽNIČARKA NA DJEČJEM ODJELU NA ODREĐENO VRIJEME, ZAMJENA ZA PORODILJNI

Empleos de Bibliotecarios, documentalistas en Croacia

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales en derecho, en ciencias sociales y culturales › Archivistas, bibliotecarios, curadores y afines › Bibliotecarios, documentalistas y afines.

Traducción de la profesión: Professionals › Legal, social and cultural professionals › Librarians, archivists and curators › Librarians and related information professionals.

Descripción de la oferta de trabajo:

Na temelju Odluke Upravnog vijeća Knjižnice „Nikola Zrinski“ Čakovec,

Klasa: 007-04/24-02/02; Urbroj: 2109-104-24-05, od 27.03.2024 g. te članka 19. st. 6

Statuta Knjižnice „Nikola Zrinski“ Čakovec, Upravno vijeće Knjižnice „Nikola Zrinski“ Čakovec, raspisuje

NATJEČAJ

za radno mjesto KNJIŽNIČAR / KNJIŽNIČARKA na Dječjem odjelu

1 izvršitelj/ izvršiteljica, na određeno puno radno vrijeme, uz probni rad od 2 mjeseca

(zamjena za rodiljni dopust)

Uvjeti:

  • završen preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i

diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij, odnosno studij

kojim je stečena visoka stručna sprema (VSS), stečeno stručno zvanje diplomiranog

knjižničara u skladu sa Zakonom o knjižnicama i Pravilnikom o uvjetima i načinu

stjecanja stručnih zvanja u knjižničarskoj struci

  • položen stručni ispit za knjižničara

  • iznimno, ako se na natječaj ne javi kandidat s traženim uvjetima iz prethodne točke, razmatrat će se molbe kandidata sa završenim drugim diplomskim sveučilišnim studijem ili integriranim preddiplomskim i diplomskim sveučilišnim studijem ili s njima izjednačen studij društveno - humanističkog smjera.

  • Posebna znanja i vještine:

  • poznavanje rada u CROLIST-u,
  • komunikacijske vještine u odnosu s korisnicima i suradnicima,
  • poznavanje jednog stranog jezika,
  • računalna i informacijska pismenost,
  • spremnost na stalno stručno usavršavanje.

Specifični uvjeti:

  • rad u smjenama,
  • rad subotom

Uz prijavu, kandidati su dužni priložiti:

  • Životopis,
  • Dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja (preslika svjedodžbe),
  • Dokaz o položenom stručnom ispitu za stručno zvanje knjižničara (preslika uvjerenja / potvrde)
  • Dokaz o državljanstvu (preslika domovnica, preslika osobne iskaznice),
  • Uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak, ne starije od 6 mjeseci (potvrda o nekažnjavanju),
  • Potvrdu o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje

Kandidat koji ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim zakonima (Zakon o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17, 98/19 i 84/21), Zakon o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN 157/13, 152/14, 39/18 i 32/20), Zakon o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (NN 33/92, 57/92, 77/92, 27/93, 58/93, 02/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13, 98/19)), dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo te priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta, u kojem slučaju ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Rok za podnošenje prijave: 06.04.2024.

Za kandidate prijavljene na natječaj čije su prijave uredne, pravodobne i koji ispunjavaju formalne uvjete provest će se provjera znanja i sposobnosti putem intervjua. Ako kandidat ne pristupi intervjuu smatra se da je povukao prijavu na natječaj..

Navedeni dokazi prilažu se u izvorniku ili preslici koja ne treba biti ovjerena, a prije izbora kandidat je dužan predočiti izvornik.

Na natječaj se mogu ravnopravno prijaviti osobe oba spola, a izrazi koji se koriste u ovom natječaju za osobe u muškom rodu uporabljeni su neutralno i odnose se na muške i ženske osobe.

Potpunom prijavom smatra se prijava koja je potpisana i sadrži sve potrebne podatke i priloge navedene u ovom natječaju.

Nepotpisane molbe neće se razmatrati.

U prijavi na natječaj navode se i podaci podnositelja prijave (ime i prezime, adresa prebivališta, broj telefona, adresa e-pošte) isključivo za potrebe postupka sukladno Općoj uredbi o zaštiti podataka (EU 2016/679 – u daljnjem tekstu: Uredba) i Zakonu o provedbi opće uredbe o zaštiti podataka („Narodne novine“ broj 42/18.), Knjižnica kao voditelj obrade osobnih podataka sa istima će postupati prema načelima obrade osobnih podataka navedenih u članku 5. Uredbe.

Prijave na natječaj s dokazima o ispunjavanju uvjeta dostavljaju se u roku 8 dana od dana objave oglasa, osobno ili poštom na adresu: Knjižnica „Nikola Zrinski“ Čakovec, 40000 Čakovec, Trg Republike 4; s naznakom „Za natječaj – knjižničar/ka na Dječjem odjelu“.

Knjižnica "Nikola Zrinski" Čakovec zadržava pravo u svako vrijeme poništiti natječaj, odnosno ne donijeti odluku o izboru kandidata, bez obveze obrazlaganja svoje odluke i bez ikakve odgovornosti prema kandidatima.

Kandidati će o rezultatima biti obaviješteni u roku 8 dana od dana donošenja odluke o izboru.

Predsjednica Upravnog vijeća:

Lana Rođak, mag.oec

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Grado o nivel equivalente.

Empleador: KNJIŽNICA NIKOLA ZRINSKI ČAKOVEC.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: Knjižnica "Nikola Zrinski" Čakovec, Trg Republike

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 03 de Abril de 2024, y con identificador de la vacante:2481448.

Ver las 20 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales en derecho, en ciencias sociales y culturales › Archivistas, bibliotecarios, curadores y afines › Bibliotecarios, documentalistas y afines ofertadas.