Europeos.es : Inicio > Oferta de empleo en Finlandia > conductor de vehículo de recogida de basura/conductora de vehículo de recogida de basura > Jäteautonkuljettajia Kesätöihin Lahteen, 10 Paikkaa, Lassila & Tikanoja Oyj, Lahti

Jäteautonkuljettajia kesätöihin Lahteen, 10 paikkaa, Lassila & Tikanoja Oyj, Lahti

Oferta de empleo en Finlandia (Päijät-Häme) de conductor de vehículo de recogida de basura/conductora de vehículo de recogida de basura

Clasificación del trabajo: Operadores de instalaciones y máquinas y ensambladores › Conductores de vehículos y operadores de equipos pesados móviles › Conductores de camiones pesados y autobuses › Conductores de camiones pesados › conductor de vehículo de recogida de basura/conductora de vehículo de recogida de basura.

Traducción de la profesión: Prosessi- ja kuljetustyöntekijät › Kuljetustyöntekijät › Kuorma-auton- ja linja-autonkuljettajat › Kuorma-auton ja erikoisajoneuvojen kuljettajat.

Descripción de la oferta de trabajo:

Yrityksen kuvaus:

Lassila & Tikanoja on palveluyritys, joka tekee kiertotaloudesta totta. L&T toimii Suomessa ja Ruotsissa. Yhtiön liikevaihto oli vuonna 2022 844,1 miljoonaa euroa ja yhtiö työllistää 8371 henkilöä.

Työn kuvaus:

Onko sinulla C-kortti ja kuljettajan ammattipätevyyden plakkarissa? Kiinnostaako kesätyö kiertotalouden parissa? Vakituisten työntekijöiden viettäessä ansaittuja lomapäiviään aukenee tilaisuus luotettaville ja reippaille lomasijaisille. Haemme nyt Lahteen mukavaan työporukkaan

KESÄTYÖNTEKIJÖITÄ jäteautonkuljettajiksi kesäkaudelle 2024!

Tehtävässä vastaat itsenäisesti oman reittisi jätehuollosta. Työtä tehdään 2-vuorotyönä aamulla ja illalla, ja työvuorot sijoittuvat klo 6:30-22 väliselle ajalle. Arkipyhäviikoilla töitä tehdään myös viikonloppuisin, joten huomioithan tämän jo hakuvaiheessa.

Edellytämme vähintään C-ajokorttia ja voimassa olevaa kuljettajan ammattipätevyyttä sekä kokemusta kuorma-autolla ajamisesta. Tarvittavien laitteiden käytön opetamme kattavan perehdytyksemme aikana. Digipiirturi- ja työturvakortit laskemme eduksesi. Työ on fyysisesti vaativaa ja siksi odotamme sinulta hyvää yleiskuntoa. Lisäksi arvostamme kuljettajissamme asiakasystävällisyyttä, IT-taitoja sekä turvallisuusnäkökulmasta rauhallista työskentelytyyliä.

Meillä pääset tekemään merkityksellistä työtä maapallolla, sillä meidän tehtävänämme on pistää kaikki ihmisen aikaansaama uudelleen käyttöön! Meillä saat ympärillesi aina joukon osaavia ja ammattitaitoisia työkavereita. Olemme tunnettuja siitä, että meillä hyvä fiilis! Lisäksi saat käyttöösi asianmukaiset työvälineet, kaluston ja hyvän perehdytyksen tehtävääsi.

Työt alkavat huhti - toukokuun aikana, ja meillä on mahdollisuus työskennellä syyskuun loppuun saakka. Kerrothan hakemuksessasi, mille ajalle haet töitä. Tehtävään valituille tehdään työhöntulotarkastus ja huumausainetestaus. Lahden toimipisteemme sijaitsee osoitteessa Liimaajankatu 2, 15520 Lahti.

Hakuaika päättyy 15.2.2024, mutta käsittelemme hakemuksia jo hakuaikana ja täytämme kesätyöpaikat sopivien henkilöiden löydyttyä. Lisätietoja tehtävästä työnjohtaja Joonas Rönkkö p. 050 360 1505 arkisin klo 14:30-15:30. Kuljettajan töistä L&T:llä voit lukea lisää lt.fi/kuljettajaksi. Pssst! Hyvin hoidettu kesätyö voi poikia töitä myös jatkossa!

Asiasanat: kesätyö, kuorma-autonkuljettaja, jäteautonkuljettaja, kuljettaja, kiertotalous, kierrätys, kokoaikainen, määräaikainen, Lahti

País del trabajo: Finlandia.

Región: Päijät-Häme.

Ver 82 ofertas de trabajo en "Päijät-Häme" (Finlandia).

Número de puestos: 10.

Empleador: Lassila & Tikanoja Oyj.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 15 de Febrero de 2024, y con identificador de la vacante:62ea8240-57b1-4f64-bc55-a004d404132a.

Ver las 57 ofertas de trabajo de Operadores de instalaciones y máquinas y ensambladores › Conductores de vehículos y operadores de equipos pesados móviles › Conductores de camiones pesados y autobuses › Conductores de camiones pesados › conductor de vehículo de recogida de basura/conductora de vehículo de recogida de basura ofertadas.