Europeos.es : Inicio > Oferta de empleo en Finlandia > conductor de vehículo de recogida de basura/conductora de vehículo de recogida de basura > Jäteauton Kuljettaja Kesätöihin Raaheen, 2 Paikkaa, Lassila & Tikanoja Oyj, Raahe

Jäteauton kuljettaja kesätöihin Raaheen, 2 paikkaa, Lassila & Tikanoja Oyj, Raahe

Contratación en Finlandia (Pohjois-Pohjanmaa) de conductor de vehículo de recogida de basura/conductora de vehículo de recogida de basura

Clasificación del trabajo: Operadores de instalaciones y máquinas y ensambladores › Conductores de vehículos y operadores de equipos pesados móviles › Conductores de camiones pesados y autobuses › Conductores de camiones pesados › conductor de vehículo de recogida de basura/conductora de vehículo de recogida de basura.

Traducción de la profesión: Prosessi- ja kuljetustyöntekijät › Kuljetustyöntekijät › Kuorma-auton- ja linja-autonkuljettajat › Kuorma-auton ja erikoisajoneuvojen kuljettajat.

Descripción de la oferta de trabajo:

Yrityksen kuvaus:

Lassila & Tikanoja on palveluyritys, joka tekee kiertotaloudesta totta. L&T toimii Suomessa ja Ruotsissa. Yhtiön liikevaihto oli vuonna 2022 844,1 miljoonaa euroa ja yhtiö työllistää 8371 henkilöä.

Työn kuvaus:

C-kortti ja kuljettajan ammattipätevyydet takataskussa? Haemme nyt tarmokasta

JÄTEAUTON KULJETTAJAA

määräaikaiseen työsuhteeseen Raaheen kesäkaudelle 2024. Tehtävässä vastaat itsenäisesti oman reittisi jätehuollosta. Työtä tehdään 2-vuorotyönä aamulla ja illalla. Arkipyhäviikoilla töitä tehdään myös viikonloppuisin. Raahen toimipisteemme sijaitsee osoitteessa Niemeläntie 18, 92100 Raahe.

Aikaisempi kokemus kuljetustöistä sekä paikallistuntemus ovat lähtökohta tehtävässä suoriutumiselle. Lisäksi valittavalta kuljettajalta tulee löytyä C-ajokortti, voimassa oleva kuljettajan ammattipätevyys sekä työturvallisuus- ja tieturvakortit. Digipiirturikortin laskemme eduksesi. Työ on fyysisesti vaativaa, ja siksi odotamme sinulta hyvää yleiskuntoa. Lisäksi arvostamme kuljettajissamme asiakasystävällisyyttä, IT-taitoja sekä turvallisuusnäkökulmasta rauhallista työskentelytyyliä. Tehtävään valitulle tehdään työhöntulotarkastus sekä huumausainetestaus koeajan puitteissa.

Tarjoamme sinulle itsenäisen ja merkityksellisen kokoaikatyön hyvässä työporukassa! Työhösi saat asianmukaisen perehdytyksen ja hyvät työvälineet. Haethan tehtävään 15.2.2024 mennessä. Lisätietoja tehtävästä antaa työnjohtaja Lassi Mankinen p. 050 385 9450 arkisin klo 9-12.

Asiasanat: kesätyö, kuorma-autonkuljettaja, jäteautonkuljettaja, kuljettaja, kiertotalous, kierrätys, kokoaikainen, määräaikainen, Raahe

País del trabajo: Finlandia.

Región: Pohjois-Pohjanmaa.

Ver 222 ofertas de trabajo en "Pohjois-Pohjanmaa" (Finlandia).

Número de puestos: 2.

Empleador: Lassila & Tikanoja Oyj.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 15 de Febrero de 2024, y con identificador de la vacante:8d3d1e58-9455-4b21-8f52-75f7e6742a69.

Ver las 57 ofertas de trabajo de Operadores de instalaciones y máquinas y ensambladores › Conductores de vehículos y operadores de equipos pesados móviles › Conductores de camiones pesados y autobuses › Conductores de camiones pesados › conductor de vehículo de recogida de basura/conductora de vehículo de recogida de basura ofertadas.