Europeos.es : Inicio > Empleo en Eslovenia > biólogo/bióloga > Asistent Z Doktoratom (šifra Dm H019001) - Raziskovalec/ka S Področja Bioinformatike In Sistemske Biologije: Sistemsko Biološko Modeliranje In Globoko Učenje Za Interpretacijo Načel Regulacije Rasti In Obrambe Rastlin - M/ž

ASISTENT Z DOKTORATOM (ŠIFRA DM H019001) - RAZISKOVALEC/KA S PODROČJA BIOINFORMATIKE IN SISTEMSKE BIOLOGIJE: SISTEMSKO BIOLOŠKO MODELIRANJE IN GLOBOKO UČENJE ZA INTERPRETACIJO NAČEL REGULACIJE RASTI IN OBRAMBE RASTLIN - M/Ž

Búsqueda en Osrednjeslovenska (Eslovenia) de biólogo/bióloga

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de las ciencias y de la ingeniería › Profesionales en ciencias biológicas › Biólogos, botánicos, zoólogos y afines › biólogo/bióloga.

Traducción de la profesión: Strokovnjaki/strokovnjakinje › Strokovnjaki/strokovnjakinje znanstvenih in tehnično-tehnoloških ved › Biologi/biologinje, farmakologi/farmakologinje, agronomi/agronomke ipd › Biologi/biologinje, ekologi/ekologinje ipd.

Descripción de la oferta de trabajo:

BIOLOG, poskusno delo 4 mesece, Določen čas, 12 mesecev oz.

1 leto, polni delovni čas, 40, V ENOTI ZA OMIKE POD VODSTVOM PROF.

DR.

KRISTINE GRUDEN RAZISKUJEMO KLJUČNE CELIČNE PROCESE, KI VPLIVAJO NA RAST IN OBRAMBO RASTLIN, KOT SO IZRAŽANJE GENOV, METABOLIZEM TER IMUNSKI ODZIV PREKO SIGNALIZACIJSKIH OMREŽIJ.

CILJ JE IZBOLJŠATI ŽLAHTNJENJA RASTLIN IN DOSEGATI VEČJE DONOSE ZARADI IZBOLJŠANE TOLERANCE NA OKOLJSKI STRES.

RAZISKOVALNO DELO BO POVEZOVALO ZNANJA RAZLIČNIH PODROČIJ ZNANOSTI, PREDVSEM PA BIOTEHNOLOGIJE, MOLEKULARNE BIOLOGIJE, BIOINFORMATIKE IN SISTEMSKE BIOLOGIJE.

V OSNOVI BO VKLJUČENO V ARRS TEMELJNI RAZISKOVALNI PROJEKT J2-3060, KI GA VODI DR.

JAN ZRIMEC, IN BO USMERJENO V RAZUMEVANJE KOMPROMISOV MED STANJEM RASTI IN OBRAMBE V RASTLINAH.

DELO BO OBSEGALO RAZVOJ IN PREIZKUŠANJE METOD ZA NAPOVEDOVANJE RASTLINSKIH FENOTIPOV IZ NJIHOVIH GENOTIPOV, S CILJEM POSTAVITVE ''VIRTUALNE RASTLINE''.

VKLJUČEVALO BO MODELIRANJE IZRAŽANJA GENOV Z GLOBOKIM UČENJEM IN NAPOVEDOVANJE FENOTIPOV Z MODELIRANJEM METABOLIZMA IN SIGNALIZACIJE., Pričakujemo izobrazbo bodisi računalniške ali sistemske/matematične smeri, z izkušnjami v molekularno bioloških, biokemijskih ali biotehnoloških smereh, ali pa obratno, biološko-usmerjeno izobrazbo z močnimi izkušnjami v bioinformatiki in sistemski biologiji.

Zaželene so izkušnje z analizami večjih podatkovnih setov z bioinformatskimi ali statističnimi metodami ter implementacijo in uporabo metod strojnega in/ali globokega učenja.

Raziskovalno delo bo kandidat/ka izvajal v laboratorijih z najmodernejšo raziskovalno opremo, vzpostavljenim sistemom kakovosti in mednarodno ekipo sodelavcev.

Sodeloval/a bo z najboljšimi raziskovalnimi inštitucijami v Sloveniji in tujini ter na slovenskih in mednarodnih projektih.

Izuril/a se bo v aktualnih bioinformatskih pristopih s poudarkom na strojnem in globokem učenju, modeliranju ter analizi podatkov, raziskave pa bodo vodile do vplivnih znanstvenih objav, raziskovalno-karierne rasti ter izboljšane zaposljivosti in kariernih priložnosti.

Delo se lahko prične takoj, ko je mogoče, in bo financirano eno leto z možnostjo podaljšanja z nadaljnjimi projekti.

Prijava: Za dodatne informacije kontaktirajte dr.

Zrimca ( jan.zrimecnib.si ).

Prijave z motivacijskim pismom, življenjepisom ter priporočili pričakujemo do 15.3.2024 na naslov kadrovska.sluzbanib.si ,

País del trabajo: Eslovenia.

Región: Osrednjeslovenska.

Ver 1212 ofertas de trabajo en "Osrednjeslovenska" (Eslovenia).

Empleador: NACIONALNI INŠTITUT ZA BIOLOGIJO NATIONAL INSTITUTE OF BIOLOGY, Večna pot 121 , 1000 LJUBLJANA.

Letter + CV to EMPLOYER
Contact Person: SLUŽBA KADROVSKA
Contact Email: kadrovska.sluzbanib.si

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 29 de Febrero de 2024, y con identificador de la vacante:PE46014.

Ver las 29 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de las ciencias y de la ingeniería › Profesionales en ciencias biológicas › Biólogos, botánicos, zoólogos y afines › biólogo/bióloga ofertadas.