Europeos.es : Inicio > Oferta de trabajo en Croacia > Oficinistas generales > Administrativni Referent/ica

ADMINISTRATIVNI REFERENT/ICA. Croacia

Ofertas de Oficinistas generales en Croacia

Clasificación del trabajo: Personal de apoyo administrativo › Oficinistas › Oficinistas generales › Oficinistas generales.

Traducción de la profesión: Clerical support workers › General and keyboard clerks › General office clerks › General office clerks.

Descripción de la oferta de trabajo:

Temeljem članka 105. i 107. stavak 1. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine broj: 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 16/12., 86/12., 126/12., 94/13., 152/14., 7/17., 68/18., 98/19., 64/20. i 151/22.), članka 20. Pravilnika o radu Osnovne škole Rovišće te članka 5. i 6. Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje Osnovne škole Rovišće, dana 5. ožujka 2024., ravnateljica Osnovne škole Rovišće raspisuje

N A T J E Č A J

za popunu radnog mjesta

Administrativni referent/ica – 1 izvršitelj/ica – određeno nepuno radno vrijeme (20 sati tjedno) - SSS

Mjesto rada je u sjedištu škole u Matičnoj školi Rovišće, a prema potrebi i nalogu ravnateljice i izvan sjedišta Škole.

Na natječaj se ravnopravno mogu javiti osobe oba spola.

Izrazi koji se koriste u natječaju, a imaju rodno značenje, koriste se neutralno i odnose se jednako na muške i na ženske osobe.

Uz opće uvjete za zasnivanje radnog odnosa, sukladno općim propisima o radu, kandidati moraju ispunjavati i posebni uvjet, a to je:

Obrazovanje: četverogodišnja srednja stručna sprema, SSS – upravna škola ili opća gimnazija

Člankom 4. Pravilnika o djelokrugu rada tajnika te administrativno-tehničkim i pomoćnim poslovima koji se obavljaju u osnovnoj školi opisani su poslovi za radno mjesto koje je predmet natječaja.

U radni odnos ne može biti primljena osoba za čiji prijam postoje zapreke za zasnivanje radnog odnosa iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine broj: 87/08., 86/09., 92/10., 105/10.-ispravak, 90/11., 16/12., 86/12., 126/12., 94/13., 152/14., 7/17., 68/18., 98/19., 64/20. i 151/22.).

Uz prijavu na natječaj kandidati su obvezni priložiti:

1 .životopis,

2. diploma/svjedodžba, odnosno dokaz o stečenoj stručnoj spremi,

3. dokaz o državljanstvu,

4. uvjerenje/ potvrda nadležnog suda da kandidat nije pod istragom i da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak glede zapreka za zasnivanje radnog odnosa, izdano u vrijeme raspisanog natječaja i

5. elektronički zapis ili potvrda o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o radnom stažu

Kandidat/kinja koji/a je stekao/la inozemnu obrazovnu kvalifikaciju dužan/na je priložiti rješenje nadležnog tijela o priznavanju inozemne stručne kvalifikacije za obavljanje određene regulirane profesije u Republici Hrvatskoj.

Sva navedena dokumentacija na natječaj prilaže se u neovjerenoj preslici/kopiji, a po primanju na radno mjesto primljeni kandidat dostavlja originalnu ili od strane javnog bilježnika ovjerenu preslika/kopija tražene dokumentacije.

Budući se natječajna dokumentacija dostavlja u neovjerenoj preslici/kopiji, ista se neće vraćati kandidatima.

Pravo prednosti prilikom zapošljavanja moguće je ostvariti prema:

• članku 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine broj: 121/17., 98/19. i 84/21.),

• članku 48. stavku 1.-3. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (Narodne novine br. 84/21),

• članku 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine broj: 33/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13. i 98/19.) i

• članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine broj: 157/13., 152/14., 39/18. i 32/20.).

Kandidat/kinja koji/a ostvaruje pravo prednosti prilikom zapošljavanja prema navedenim propisima, a želi isto ostvariti, dužan/a se u prijavi na natječaj pozvati na to pravo te, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i sve zakonom propisane dokaze (rješenja, potvrde, uvjerenja i drugo) kojima se dokazuje ostvarivanje tog prava te ostvaruje tu prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Popis potrebnih dokaza iz članka 103. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, radi ostvarivanja prava prednosti prilikom zapošljavanja, dostupni su na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata uz prijavu na natječaj dužni su priložiti sve dokaze o ispunjavanju uvjeta iz natječaja te priložiti dokaz o ispunjavanju uvjeta za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju (članak 49. st. 1. Zakona) dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Za kandidate koji ispunjavaju formalne uvjete natječaja i koji su dostavili svu traženu dokumentaciju i pravodobnu prijavu, provest će se procjena i vrednovanje prema odredbama Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje Osnovne škole Rovišće koji je dostupan na mrežnim stranicama škole, poveznica:

O datumu provođenja procjene i vrednovanja kandidate će se putem mrežne stranice Škole obavijestiti o

načinu testiranja te vremenu i mjestu testiranja i to najmanje tri /3/ dana prije dana određenog za testiranje, a Škola će svakog kandidata uz navedeno kontaktirati i ponaosob putem e-maila.

Pravni izvori za pripremu kandidata za procjenu i vrednovanje:

1. Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 5/12.,16/12., 86/12., 126/12., 94/13., 152/14.,7/17.,68/18.,98/19.,64/20.,151/22.)

2. Zakon o radu (NN 93/14, 127/17, 98/19, 151/22, 64/23.)

3. Kolektivni ugovor za zaposlenike u osnovnoškolskim ustanovama (NN 51/18)

4. Pravilnik o djelokrugu rada tajnika te administrativno-tehničkim i pomoćnim poslovima koji se obavljaju u osnovnoj školi (NN 40/14)

Natječaj će se objaviti na mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Osnovne škole Rovišće , a otvoren je 8 dana od dana objave.

Prijave se dostavljaju neposredno ili zemaljskom poštom na adresu: Osnovna škola Rovišće, Ulica Vladimira Nazora 1, 43 212 Rovišće s naznakom „za natječaj za administrativnog referenta/icu“

Nepotpune prijave, odnosno prijave koje ne sadrže sve tražene dokumente ili nemaju dokumente u traženom obliku kao i prijave koje pristignu izvan roka, neće se razmatrati te se osobe koje podnesu takve prijave ne smatraju kandidatima prijavljenim na natječaj.

Osobni podaci kandidata, koji su sadržani u natječajnoj dokumentaciji, koristit će se isključivo u svrhu provedbe natječaja u skladu s Uredbom Europske unije 2016/679 Europskog parlamenta i Vijeća od 17. travnja 2016. godine te Zakonom o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (Narodne novine broj: 42/18).

Kandidat/kinja prijavom na natječaj daje privolu za obradu osobnih podataka navedenih u svim dostavljenim prilozima odnosno ispravama za potrebe provedbe natječajnog postupka sukladno važećim propisima o zaštiti osobnih podataka.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni putem mrežne stranica Škole u roku od 15 dana od dana sklapanja ugovora o radu s odabranim kandidatom, iznimno ako se na natječaj prijavi kandidat ili kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima sve se kandidate izvješćuje istim tekstom obavijesti o rezultatima natječaja pisanom poštanskom pošiljkom, pri čemu se kandidate koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima izvješćuje pisanom preporučenom poštanskom pošiljkom s povratnicom.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Educación postsecundaria no terciaria.

Empleador: OSNOVNA ŠKOLA ROVIŠĆE.

OsobniDolazak: OŠ Rovišće, Vladimira Nazora 1, 43 212 Rovišće

Zamolba: OŠ Rovišće, Vladimira Nazora 1, 43 212 Rovišće

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 07 de Marzo de 2024, y con identificador de la vacante:2467628.

Ver las 252 ofertas de trabajo de Personal de apoyo administrativo › Oficinistas › Oficinistas generales › Oficinistas generales ofertadas.