Europeos.es : Inicio > Trabajo en Finlandia > operario forestal/operaria forestal > Metsätaimien Istuttaja

Metsätaimien istuttaja. Finlandia

Oferta de trabajo de operario forestal/operaria forestal en Finlandia

Clasificación del trabajo: Ocupaciones elementales › Peones agropecuarios, pesqueros y forestales › Peones agropecuarios, pesqueros y forestales › Peones forestales › operario forestal/operaria forestal.

Traducción de la profesión: Muut työntekijät › Maa-, metsä- ja kalatalouden avustavat työntekijät › Maa-, metsä- ja kalatalouden avustavat työntekijät › Metsätalouden avustavat työntekijät.

Descripción de la oferta de trabajo:

Työ on metsätaimien istuttamista pottiputkella. Työstä maksetaan urakkapalkka. Työnantaja tuo taimet istutusalalle tai sen välittömään läheisyyteen. Työntekijän tehtävä on kantaa taimet vakalla istutuspaikkoihin ja istuttaa ne pottiputkella. Työmaat ovat mätästettyjä istutusaloja. Aikaisempi kokemus metsätaimien istuttamisesta on hyödyksi, mutta tarpeen vaatiessa työ on mahdollista oppia kohtuullisen nopeasti. Kyseessä on kausityö toukokuun puolivälistä arviolta kesäkuun puoleenväliin. Ajokortti ja auto tarvitaan. Työ on jatkuvaa liikkeellä olemista, joten kohtuullisen hyvä  fyysinen kunto on tarpeen.

Työtä voi tehdä joko työsuhteisena tai yrittäjänä.

País del trabajo: Finlandia.

Número de puestos: 3.

Con permiso de conducir: b.

Empleador: Metsäpalvelu Suomen Metsäkuntta Oy.

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 29 de Abril de 2024, y con identificador de la vacante:ea03d05a-a78a-4165-b317-9fc37ffb6db0.

Ver las 12 ofertas de trabajo de Ocupaciones elementales › Peones agropecuarios, pesqueros y forestales › Peones agropecuarios, pesqueros y forestales › Peones forestales › operario forestal/operaria forestal ofertadas.