Europeos.es : Inicio > Empleo en Croacia > Maestros de enseñanza primaria > Učitelj /ica Razredne Nastave

UČITELJ /ICA RAZREDNE NASTAVE. Croacia

Oferta en Croacia de Maestros de enseñanza primaria

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros de enseñanza primaria.

Traducción de la profesión: Professionals › Teaching professionals › Primary school and early childhood teachers › Primary school teachers.

Descripción de la oferta de trabajo:

Na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine br. 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 5/12., 16/12., 86/12., 126/12., 94/13., 136/14.-RUSRH, 152/14.,7/17., 68/18., 98/19., 64/20., 151/22. i 156/23.) Osnovna škola Bijaći, Kaštel Novi raspisuje

NATJEČAJ za zasnivanje radnog odnosa

1. Učitelj/ica razredne nastave - 1 izvršitelj/ica (m/ž) na neodređeno puno (40 sati tjedno) radno vrijeme

Uvjeti: Prema Zakonu o radu (Narodne novine br. 93/14., 127/17., 98/19., 151/22. i 64/23.), Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine br. 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 5/12., 16/12., 86/12., 126/12., 94/13., 136/14.-RUSRH, 152/14., 7/17., 68/18., 98/19., 64/20., 151/22. i 156/23.), Pravilniku o odgovarajućoj vrsti obrazovanja učitelja i stručnih suradnika u osnovnoj školi (Narodne novine, broj 6/19. i 75/20.), Pravilniku o radu OŠ Bijaći, Pravilniku o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje i Pravilniku o izmjenama i dopunama Pravilnika o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata u Osnovnoj školi Bijaći. Obvezan je probni rad.

Prijava na natječaj mora sadržavati:

  • osobno ime
  • adresa stanovanja
  • broj telefona odnosno mobitela
  • po mogućnosti e-mail adresu na koju mu može biti dostavljena obavijest o datumu i vremenu procjene, odnosno, mogućeg testiranja/vrednovanja
  • naziv radnog mjesta na koji se prijavljuje.

Uz vlastoručno potpisanu prijavu kandidati trebaju priložiti sljedeću dokumentaciju:

  • životopis
  • dokaz o državljanstvu
  • dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja
  • elektronski zapis ili potvrdu o podacima evidentiranim u bazi podataka Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje
  • uvjerenje nadležnog suda da podnositelj prijave nije pod istragom i da se protiv podnositelja prijave ne vodi kazneni postupak glede zapreka za zasnivanje radnog odnosa iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (ne starije od 6 mjeseci).

Radni odnos u školskoj ustanovi ne može zasnovati osoba za koju postoje zapreke iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine br. 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11 ., 5/12., 16/12., 86/12., 126/12., 94/13., 136/14.-RUSRH, 152/ 14., 7/17., 68/18., 98/19.,64/20., 151/22. i 156/23.).

Rok za prijavu: 15 dana od dana objave na mrežnim stranicama i oglasnoj ploči Škole te mrežnim stranicama i oglasnim pločama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Isprave se mogu priložiti u neovjerenom presliku. Preslici dokumentacije se ne vraćaju. Izabrani kandidat prije sklapanja ugovora o radu dužan je poslodavcu dostaviti originalne dokumente ili ovjerene preslike originala te potvrdu, odnosno, uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti radnika izdano od ovlaštenog izabranog liječnika specijalista medicine rada.

Sukladno članku 13. Zakona o ravnopravnosti spolova (NN 82/08. i 69/17.) na natječaj se mogu prijaviti osobe oba spola pod jednakim uvjetima.

Kandidat koji je stekao obrazovnu kvalifikaciju izvan Republike Hrvatske dužan je dostaviti ispravu(e) kojom se dokazuje priznanje inozemne obrazovne kvalifikacije i kojom se ostvaruje pravo na pristup i obavljanje regulirane profesije.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i priložiti dokaze o ostvarivanju prava prednosti na koje se poziva te je dužan priložiti svu propisanu dokumentaciju kojom dokazuje navedeno pravo prema posebnom zakonu.

Osobe koje ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine broj: 121/17., 98/19., 84/21.), uz prijavu na natječaj dužne su priložiti i dokaze propisane člankom 103. stavak 1. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji.

Poveznica na internetsku stranicu Ministarstva hrvatskih branitelja s popisom dokaza potrebnih za ostvarivanja prava prednosti:

(https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages//dokumenti/Nikola//popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju-%20ZOHBDR%202021.pdf)

Osobe koje ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (Narodne novine broj 84/21.), u prijavi na natječaj dužne su pozvati se na to pravo i dostaviti dokaze iz stavka l. članka 49. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata.

Sve kandidate koji su pravodobno dostavili potpunu prijavu sa svim prilozima, odnosno, ispravama i koji ispunjavaju uvjete natječaja, Povjerenstvo će pozvati na procjenu, odnosno, testiranje.

Na javno dostupnim mrežnim stranicama Škole objavit će se način procjene, odnosno, testiranja kandidata te pravni i drugi izvori za pripremu kandidata.

Kandidat koji ne pristupi procjeni, odnosno, testiranju ne smatra se kandidatom.

Podnošenjem prijave na natječaj, kandidat je izričito suglasan da Osnovna škola Bijaći, Kaštel Novi kao voditelj obrade može prikupljati, koristiti i dalje obrađivati njegove osobne podatke u svrhu provedbe natječaja sukladno propisima koji uređuju zaštitu osobnih podataka.

Nepravodobne ili nepotpune prijave neće se razmatrati.

Prijave s potrebnom dokumentacijom dostaviti, isključivo putem zemaljske pošte, na adresu:

Osnovna škola Bíjaći, Kaštel Novi, Vodovodna ulica 2, 21217 Kaštel Štafilić: s naznakom .,Za natječaj - učitelj/ica razredne nastave .“

Svi kandidati izvijestit će se o rezultatima natječaja na isti način u roku od petnaest dana od dana sklapanja ugovora o radu s izabranim kandidatom, osim ako posebnim propisom nije drugačije određeno.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Grado o nivel equivalente.

Empleador: OSNOVNA ŠKOLA BIJAĆI.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: Osnovna škola Bijaći, Kaštel Novi, Vodovodna ulica

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 17 de Mayo de 2024, y con identificador de la vacante:2505001.

Ver las 167 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Maestros de enseñanza primaria y maestros preescolares › Maestros de enseñanza primaria ofertadas.